Wybory 2019 – kogo popieramy i dlaczego? – Wojciech Sumliński | Dziennikarz śledczy https://www.high-endrolex.com/48

Wybory 2019 – kogo popieramy i dlaczego?

Na studiach psychologicznych mieliśmy doświadczenie, które miało nam pomóc odróżnić to, co wydaje się ważne od tego, co jest ważne naprawdę. Ćwiczenie było banalne w swojej prostocie, bo odwoływało się do wyobraźni i empatii: „wyobraź sobie siebie za miesiąc, za rok i za dziesięć lat i pomyśl, jak patrzysz na dany problem, który dziś wydaje ci się tak bardzo ważny, z perspektywy miesiąca, jednego roku, dziesięciu lat. I jeśli przy uruchomieniu całej swojej empatii ten tak bardzo ważny problem wciąż wydaje ci się ważny z tej ostatniej, dziesięcioletniej perspektywy to oznacza – że naprawdę jest ważny”.                                                                  Czy z takiej perspektywy zbliżające się wybory do Europarlamentu są naprawdę ważne? Nie mam wątpliwości, że będą niczym kompas bez którego prędzej czy później zawsze zbaczamy z kursu: wskażą miejsce w którym teraz jesteśmy i wyznaczą kierunek na punkt, w którym znajdziemy się jesienią. Ten z kolei punkt wyznaczy dalsze kierunki i przesądzi o wielu kluczowych sprawach – kluczowych nie tyle nawet z perspektywy takiej czy innej kadencji, co z perspektywy następnych pokoleń. Jeśli zatem nawet nie dla innych powodów, to choćby tylko dlatego – to będą naprawdę ważne wybory.  Nie będę Państwa namawiał do głosowania na taką czy inną opcję – to nie moja rola – co najwyżej do popierania ludzi, za którymi stoją wartości i nie glosowania na dewiantów, którzy za nic mają prawa boskie i ludzkie oraz rzecz jasna tych, którzy przez wiele lat niszczyli nasz kraj. Myślę jednak, że Czytelników forum do tego akurat namawiać nie trzeba… Jeśli idzie o mnie – cóż, serce mam rozdarte, ale wciąż po prawej stronie i tak już pozostanie. Amen. Trzymam się z dala od wszelkiej maści polityków – i też tak pozostanie. Ujawniam, co wiem, bo ta wiedza, to Państwa własność – własność opinii publicznej, z którą każdy zrobi to, co uzna za słuszne i dokona wyborów, jakie uzna za słuszne. I być może chodzi tylko o to, byśmy spoglądając wstecz na nasz wybór, którego dokonujemy dziś, mogli za lat dziesięć spojrzeć w lustro, czy może bardziej w oczy dzieci lub wnuków i powiedzieć: zrobiłem to, w co naprawdę wierzyłem, bo tak było trzeba i już.  Tylko tyle – i aż tyle.                                                                                                                                                                                        Wojciech Sumliński                                                                                                                                                                                        sumlinski.pl

Najnowsza książka:

 

Drodzy Czytelnicy, Szanowni Państwo

Rozpoczynamy przedsprzedaż najnowszej książki pt. „KONIEC POLSKI?” autorstwa dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, majora Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomasza Budzyńskiego i specjalisty ds. amerykańskich dr Michała Krupy, we współpracy m.in. z pułkownikiem Douglasem Macgregorem, doradcą sekretarza obrony w administracji Donalda Trumpa i jego nominatem na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Niemczech oraz Larrym C. Johnsonem analitykiem CIA i Wydziału Antyterrorystycznego Departamentu Stanu – książki niezwykle mocnej i napisanej z dziennikarskim zacięciem, która odsłania opatrzone klauzulą tajności mroczne fakty demaskujące destrukcyjne działania i zamierzenia wobec Polski i Europy – oraz rzeczywistość, do której zmierzamy. Kiedyś sądziliśmy, że to rzeczywistość bezpieczna, ale dziś już nikt tak nie myśli. Konflikt na Wschodzie, który nie jest dogasającym ogniskiem, lecz zarzewiem większego – światowego – pożaru oraz szokujące zmiany na Zachodzie, które zwiastują zmierzch świata, jaki znamy, w połączeniu z powrotem Donalda Tuska do władzy, zmieniły wszystko. W efekcie znaleźliśmy się w miejscu, w którym nie planowaliśmy się znaleźć: z dramatyczną wizją przyszłości Polski, z szokującą perspektywą dyktatury wprowadzanej pod pozorem "demokracji" – i z realną możliwością wojny…

Szanowni Państwo – w okresie ponad miesięcznej przedsprzedaży, od 23 stycznia do 3 marca oferujemy Państwu naszą najnowszą książkę z 33 % rabatem. Książki zostaną Państwu dostarczone przed premierą ustaloną na 13 marca br, na Państwa życzenie opatrzone podpisami autorów lub dedykacją. Wysyłki dla Czytelników, którzy – w jednym zamówieniu – zakupią książkę „KONIEC POLSKI?” wraz z innymi książkami, pakietami lub audiobookami Wydawnictwa WSR, zostaną zrealizowane w tym samym czasie, co wysyłki książki „KONIEC POLSKI?” przed jej premierą.

Zamówienia prosimy składać na niniejszej stronie sumlinski.pl, w ikonce Sklep, lub bezpośrednio w księgarni Wydawnictwa przy ul. Krasińskiego 67 lokal U 2 w Warszawie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy mail: malgorzata.kubowicz@wsr24.pl lub o telefon pod nr 509 831 618, od wtorku do piątku w godzinach 10 00 – 18 00.

Dziękując, że jesteście Państwo z nami – Zespół Wydawnictwa WSR. sumlinski.pl

wersja polska

wersja angielska