Komorowski bezczelnie kłamał – mówi Sumliński. Nagranie nie pozostawia wątpliwości – Wojciech Sumliński | Dziennikarz śledczy

Komorowski bezczelnie kłamał – mówi Sumliński. Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Bronisław Komorowski kłamał, zeznając, że nie znał Wojciecha Sumlińskiego. TVP Info wyemitowała krótki fragment wywiadu telewizyjnego, w którym Sumliński przepytuje ówczesnego marszałka Sejmu na temat jego wiedzy o fundacji Pro Civili. Komorowski – wyraźnie zdenerwowany – zasłania się niewiedzą. 

Trudno, żeby Bronisław Komorowski nie zapamiętał wówczas dziennikarza, który najpierw umawiał się z nim na wywiad, a potem w obecności kamer dokładnie wypytywał go na temat fundacji Pro Civili. Komorowski odpowiadał lakonicznie, twierdząc, że nic nie wie w tej sprawie. Ostatecznie ówczesny marszałek Sejmu miał przerwać kłopotliwy wywiad – ale końcowego fragmentu nagrania rozmowy w TVP nie odnaleziono.

Ale nawet krótki urywek wywiadu pokazuje, że Komorowskiemu wyraźnie nie w smak były pytania Sumlińskiego. Dziennikarz, który był dziś gościem progamu „Minęła Dwudziesta” Michała Rachonia, wprost nazwał byłego prezydenta kłamcą – w odniesieniu zarówno do jego „niewiedzy” na temat Pro Civili, jak i do składanych pod przysięgą zeznań, jakoby nie znał Sumlińskiego.

Z raportu Antoniego Macierewicza dotyczącego WSI wynika, że Fundacja Pro Civili, zarządzana przez oficerów WSI, wraz z Wojskową Akademią Techniczną podejmowała przestępczą działalność, w wyniku której uczelnia ponosiła straty. Ministrem obrony był wóczas Bronisław Komorowski. Dziś do siedziby WAT weszli funkcjonariusze CBA – zatrzymali 8 osób, zabezpieczając nośniki danych i dokumenty.

Źródło: http://niezalezna.pl/81529-komorowski-bezczelnie-klamal-mowi-sumlinski-nagranie-nie-pozostawia-watpliwosci